Головна » Великі Андріївські вечорниці
Великі Андріївські вечорниці

Надворі найчарівніша пора року – зима, яка неймовірно багата на українські звичаї, традиції та святкування. Розпочинають цикл новорічно-різдвяних свят Великі Андріївські вечорниці, які уже впродовж поколінь не втрачають своєї актуальності. У Калуському навчально-виховному комплексі «ЗОШ І-ІІІ ступенів №10-ліцей» також не оминули можливості поринути у далеке минуле, відчути зв'язок поколінь та від душі повеселитися. Напередодні Дня Андрея Первозванного уже традиційно старшокласники збираються на Андріївські вечорниці. Цікаве українське колоритне дійство передбачало традиційні українські веселощі: ворожіння, колядки, українські пісні й танці.

Організатори мали на меті поглиблювати знання учнів про звичаї, обряди, що виробилися українцями впродовж століть. Захоплюватися невичерпним джерелом яскравої неповторності українського народу, його унікальної культури і високої духовності. Розкрити світ народних звичаїв та обрядів, сприяти вихованню любові до Батьківщини, патріотизму.

Ведучі вечорниць – Аліна Федорів та Елізабет Кузів, вокаліст вечорниць – Богдана Чабан. Активну участь в організації та проведенні взяли учні 9-А класу.

Дівчата ворожили на майбутню долю: комусь уже цьогоріч пощастить судженого мати, а хтось ще без пари рік ходитиме. Ну а які ж вечорниці без калити? Тому за традицією дівчата-господині випікали цей традиційний круглий хліб, а хлопці змагалися за право бути паном Калитинським.

Завершилося дійство українськими танцями під пісні Володимира Івасюка в сучасній обробці.

Переглядів: 285 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1